Prelekcje i webinary
Pigułka wiedzy i inspiracji dla Twojego zespołu
- Zainspiruj ludzi do zmiany.
- Stwórz okazję do przedyskutowania konkretnego problemu.
- Albo po prostu uatrakcyjnij wewnętrzne wydarzenie 🙂
Na żywo albo online. Wybierając gotowy temat albo zamawiając wystąpienie szyte na miarę.
CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?
Dyskusje i podchwytliwe pytania – wszystko, co ożywi uczestników i skłoni ich do refleksji i zmian.
Ostatnie czego możesz się spodziewać to nudny wykład i czytanie ze slajdów. Przykładowe wystąpienie [tutaj]
We współpracy online korzystamy z narzędzi, które pozwalają jeszcze bardziej zaangażować uczestników.

Igor to absolutnie doskonały mówca, profesjonalista pod każdym względem – angażujący, inspirujący i uważny na potrzeby odbiorcy. Genialnie dobrane przykłady i nieszablonowe podejście = efektywnie spędzony czas.

Zaprosiłam Igora na webinar dla Kierowników Projektów Orange nt. zjednywania zespołu projektowego do wspólnego celu. Charyzmatycznie, ciekawie, bazując na konkretnych przykładach przekazał nam swoje doświadczenie i wiedzę. Co ważne – całość dostosował do naszych potrzeb.

LISTA GOTOWYCH TEMATÓW WYSTĄPIEŃ
“Rozklikaj” wybrany temat, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli nie znajdziesz na liście tematu, który Cię interesuje – skontaktuj się z nami.
Igor Mróz (specjalność: zarządzanie projektami, komunikacja)
Dowiecie się czym są błędy poznawcze i heurystyki oraz w jaki sposób powodują błędne decyzje i problemy komunikacyjne. Zrobimy też przegląd najpopularniejszych z tych zjawisk. dowiesz się dlaczego pracownicy rozumieją opacznie informacje o zmianach, dlaczego często mylnie oceniamy oferty oraz dlaczego tak trudno wycofać się z projektów w kłopotach. Na końcu zastanowimy się jak taktownie uświadamiać innych o popełnianych przez nich błędach.
Czas trwania: 30-45 min + 15 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzący: Igor Mróz
Omawiam wyniki naszego projektu badawczego, gdzie ponad 600 managerów wszystkich szczebli opowiadało nam co utrudnia im dowożenie ich zadań. Słuchacze dowiedzą się jakie są najczętsze problemy w poszczególnych grupach oraz jak sobie lepiej z nimi radzić. Balansujemy walor rozrywkowy (smakowite cytaty o rozmaitych absurdach) z edukacyjnym. Całość wieńczy sesją pytań i odpowiedzi.
Czas trwania: 30-45 min wystąpienia + 15 dyskusja / pytania
Prowadzący: Igor Mróz
Z prelekcji dowiesz się: Kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i kilka kolejnych w konsultingu sprowadzone do pięciu kluczowych chorób toczących większość firm, z jakimi miałem do czynienia. Zero frazesów i ogólników ("powinniście inwestować w rozwój przywództwa"), a w zamian kilka akcjonowalnych rad, które powinny nieco pomóc.
Czas trwania: 30 min + 15 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzący: Igor Mróz
Z prelekcji dowiesz się:
- Co to znaczy być odpornym w świecie dużej niepewności i zmienności?
- Dlaczego zbyt ostrożni skazani są na wymarcie, a jednocześnie jak nie przekroczyć granicy między odważną innowacją a działaniem kamikaze?
- Jakie bariery psychologiczne czekają na tych, którzy chcą mądrzej zarządzać ryzykiem i jak się przed nimi bronić?
- Co możesz zacząć robić od jutra, by być bardziej antykruchym?
Czas trwania: 75 min + 15 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzący: Igor Mróz
Dwadzieścia lat projektowych doświadczeń. Wzlotów, upadków, wypalenia, niepotrzebnych spięć ze współpracownikami, a czasem nieodpartego wrażenia „i co ja robię tu, uuu“. Czego mnie nauczyły i co z tego może przydać się Tobie opowiem podczas krótkiej 45 minutowej prelekcji. Poznasz szereg dobrych praktyk i sztuczek pozwalających lepiej zadbać o swoją energię i motywację podczas zmagań z codziennymi wyzwaniami w pracy lidera.
Czas trwania: 45 + 15 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzący: Igor Mróz
Krótsza, prelekcyjna wersja warsztatu, który opisujemy tutaj.
- Erystyka i manipulacja, czym jest, skąd się bierze, do czego prowadzi.
- Przykłady nieuczciwych chwytów stosowanych w rozmowach z kategorii – atak na przeciwnika, a nie tezę; sprytna zmiana tematu; użycie argumentów sprzecznych z logiką i faktami.
- Trójkąt dramatyczny, czym jest i dlaczego ludzie wchodzą w rolę kata, ofiary i wybawcy.
- Jak się bronić, jak sobie radzić, co jest dobrym pomysłem, a czego zdecydowanie warto unikać. Dyskusja + ćwiczenie z case studies opartych na realnych sytuacjach z życia firmowego.
Czas trwania: 45-75 min (do dostosowania)
Prelegent: Igor Mróz
Paulina Augustowska (specjalność: zarządzanie projektami, techniki kreatywne)
Z prelekcji dowiesz się:
- Jakie mogą być lepsze i bardziej skuteczne metody na wprowadzenie zmian, wdrażanie innowacji, czy budowanie mocniejszych więzi
- Jak zmienić kulturę organizacyjną i sprawić by ludziom pracowało się po prostu przyjemniej
- Poznasz kilka inspirujących przykładów, które z łatwością będziesz mógł wprowadzić niemalże od zaraz. Potencjał drzemiący w Twoim zespole może Cię zaskoczyć. Serio. Uczestnikom często trzeba przypominać, że już 17 i czas iść do domu.
Ponadto zainspirujemy Cię technikami i narzędziami stosowanymi przez takie firmy jak Pixar, Airbnb czy Netflix!
Czas trwania: 60 min + 30 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadząca: Paulina Augustowska
Z prelekcji dowiesz się:
W obecnym świecie panuje powszechna opinia, że skuteczny lider to osoba ekstrawertyczna, pełna charyzmy i energii, która z łatwością nawiązuje kontakty i inspiruje innych do działania. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że introwertycy, ze swoją zdolnością do głębokiej refleksji, skupieniem na słuchaniu i skłonnością do budowania głębokich relacji, również mogą być wybitnymi liderami. Prelekcja ma na celu odkrycie, jak introwertyczne cechy mogą stanowić fundament skutecznego przywództwa służebnego.
Czas trwania: 45 min + 15 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadząca: Paulina Augustowska
Mobbera, manipulatora, czy ogólnie mówiąc toksycznego lidera łatwo jest rozpoznać. Natomiast problem pojawia się, gdy liderzy mają dobre intencje, ale mimo wszystko wywierają deprymujący wpływ na otoczenie. W trakcie prelekcji omówię nieoczywiste negatywne wzorce liderów, którzy, mimo swojego pozornego uroku i charyzmy, mogą mieć destrukcyjny wpływ na morale zespołu. Przedstawię konkretne przykłady sytuacji, w których ich działania, zamiast motywować, prowadzą do frustracji i demotywacji pracowników.
Czas trwania: 45 min + 15 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadząca: Paulina Augustowska
Dawid Straszak (specjalizacja: zarządzanie zespołami, psychologia)
Z prelekcji dowiesz się:
- Dlaczego każdy z nas myśli inaczej, a jednak wydaje nam się, że każdy postrzega świat tak samo?
- Dlaczego jedni reagują szybko, a inni muszą się zastanowić? O tym, jak każdy z nas przetwarza informacje i jak na nie reaguje.
- Jak polepszyć komunikację i współpracę w zespołach dzięki świadomości, że wszyscy jesteśmy różni?
PS. Nie oszukujemy, że będziecie się od razu bardzo lubić ze wszystkimi po tym webinarze, ale dowiecie się jak się wzajemnie rozumieć i współpracować, niezależnie od różnic osobowości.
Czas trwania: 60 min + 30 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzący: Dawid Straszak
Z prelekcji dowiesz się:
Jak sobie radzić, gdy pracownik zgłasza, że ma problemy natury psychicznej (np. depresja, wypalenie, nerwica, załamanie, kryzys w życiu prywatnym).
- Jak pomóc pracownikowi? Co robić, a jakich błędów nie popełniać w trakcie pierwszej rozmowy?
- Jak ustalać wykonywanie obowiązków, by nie naruszać granic ani dobrostanu pracownika, a jednocześnie realizować cele biznesowe?
- Jak wspierać, by temat nie wracał przy zleceniu każdego nowego zadania jako wymówka?
Czas trwania: 60 min wystąpienia + 30 min dyskusja / pytania
Prowadzący: Dawid Straszak
Judyta Wolak (specjalizacja: zarządzanie projektami, zarządzanie produktem)
Data-driven project management to nie tylko modny frazes – to realna szansa na dostarczanie lepszych, bardziej złożonych projektów. Na tej prelekcji "odczarujemy" ten temat i pokażę, jak naprawdę wygląda wdrażanie podejścia opartego na danych. Zamiast suchych definicji i bez zbędnego zagłębiania się w skomplikowane liczby – skupimy się na praktycznych wskazówkach, które sprawią, że podejście data-driven stanie się dla Ciebie czymś naturalnym. Będzie trochę datowego funu!
Czas trwania: 35 min + 10 min sesja pytań i odpowiedzi
Prowadzący: Judyta Wolak
Jeden niefortunny post, źle sformułowany e-mail, a reputacja i projekt mogą legnąć w gruzach. Komunikacja online to zupełnie inna bajka niż rozmowa twarzą w twarz. Odkryjemy tajniki skutecznej komunikacji w wirtualnym świecie, pokażę jak unikać wpadek, budować relacje online i zyskać pewność siebie w zdalnym prowadzeniu zespołów i projektów.
Czas trwania: 30 min wystąpienia + 15 min dyskusja / pytania
Prowadzący: Judyta Wolak
Paulina, Igor, Dawid – wszyscy z bogatym doświadczeniem w MSP, korporacjach i startupach / o nas /.
Od 2250,- PLN netto za wystąpienie/webinar online. Wystąpienia na żywo od 3000,- PLN + koszty dojazdu
Od 4000,- PLN netto za wystąpienie online, cena zależy od formy (na żywo/online), tematu i wymagań klienta
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania albo skontaktuj się telefonicznie lub z pomocą formularza.