fbpx

Wynagrodzenia PM-ów, czyli: ile zarabia project manager?

Wynagrodzenia kierowników projektów zawierają się między 6 000 zł a 30 000 zł, zależnie od branży i doświadczenia. Co zrobić, żeby otrzymać odpowiednią wypłatę na stanowisku Project Managera? Jak ją negocjować w trakcie procesu rekrutacyjnego? Skąd wiedzieć jakie są obecnie stawki na rynku? Tego i wiele więcej dowiesz się z artykułu, napisanego przez Przemka Surmę, doświadczonego Project i Portfolio Managera, który zatrudnił niejednego kierownika projektu.

Miłej lektury!


SPIS TREŚCI

 1. Po pierwsze – nie popełniaj tego błędu
 2. Zarobki Project Managera
 3. Wysokość wynagrodzenia kierownika projektu (przykłady)
 4. Jak pytać rekruterów o wynagrodzenie przed rozmową kwalifikacyjną? Przykłady
 5. Jak wyliczyć wynagrodzenie kierownika projektu?
 6. Jak i kiedy rozmawiać o pieniądzach podczas rekrutacji?
 7. A kiedy… nie negocjować wynagrodzenia?
 8. Podsumowanie

Po pierwsze – nie popełniaj tego błędu!

Większość kandydatów nie przygotowuje się wystarczająco do rozmów o pieniądzach. Godzą się z miejsca na oferowane stawki, podają niższą od satysfakcjonującej kwotę lub opierają wyłącznie na aktualnym poziomie wynagrodzenia. Z drugiej strony, zdarzają się kandydaci z abstrakcyjnie wysokimi oczekiwaniami, nijak mającymi się do warunków panujących na rynku. Liczą chyba na to, że za którymś razem się uda. To z jaką kwotą wylądujesz na koniec procesu rekrutacji na PMa w dużej mierze zależy od twojego podejścia. Czy można do tego zabrać się lepiej? Tak, i aby zwiększyć swoje szanse na lepsze wynagrodzenie warto pamiętać, że mamy dwa etapy, podczas których będziemy skupiać się na finansach: przygotowanie oraz sam proces rekrutacji.

Zarobki Project Managera

Zanim zaczniesz aktywnie szukać pracy, zrób dwie rzeczy:

 1. Rozpoznaj rynek.
 2. Określ oczekiwany poziom wynagrodzenia.

Ustalenie, jakie są płace na stanowiskach związanych z zarządzaniem projektami jest dzisiaj proste. Wciąż niewiele firm podaje widełki płacowe, ale już w branży IT jest to dość powszechne, co można zobaczyć zaglądając choćby na JustJoin.it lub na NoFluffJobs.

Aby pogłębić swoją wiedzę, skorzystaj z raportów wynagrodzeń dostępnych online:

 • Pracuj.pl (tutaj również opcja otrzymania spersonalizowanego dokumentu, porównującego Twoje zarobki do wynagrodzeń w branży)
 • Pensjometr

wynagrodzenie project managera

Oprócz tego, zdecydowanie warto poświęcić czas na przeczytanie bezpłatnych, wielostronicowych i naszpikowanych ciekawymi informacjami raportów:

Warto również porównać wynagrodzenie w zależności od formy umowy (o pracę, dzieło, zlecenie, czy B2B) korzystając np. z tego kalkulatora wynagrodzeń.

Wysokość wynagrodzenia kierownika projektu (przykłady)

Poniższe tabele pokazują zarobki (brutto, umowa o pracę) na stanowisku Project Managera. Źródłem prezentowanych płac są raporty wynagrodzeń z 2022 r.

Przede wszystkim zwróć uwagę na naprawdę duże różnice pomiędzy branżami czy lokalizacją. Inne poziomy wynagrodzenia są też oczywiście na pozycjach juniorskich, a zupełnie inne na stanowiskach oferowanych dla osób z wieloletnim doświadczeniem.

Słowem: Twoja doświadczona koleżanka, która pracuje w IT w Warszawie może zarabiać 23000 brutto, ale jeśli jesteś dopiero początkującym PM-em i ogarniasz projekty w firmie produkcyjnej w Jaśle, to 4500 może być całkiem niezłym wynikiem.

Wynagrodzenie kierownika projektu – branża IT

Stanowisko / branża Minimalne wynagrodzenie Średnie wynagrodzenie Maksymalne wynagrodzenie Źródło danych
IT Project Manager (cała Polska) 16 000 zł 20 000 zł 23 000 zł Goldman Recruitment
IT Project Manager – IT i Telekomunikacja 13 000 zł 18 000 zł 22 000 zł Hays
IT Project Manager 9 000 zł 17 500 zł 26 000 zł Pensjometr
IT Project Manager 14 000 zł 17 000 zł 19 000 zł Inhire
IT Project Manager 8 000 zł 10 000 zł 13 000 zł Sedlak & Sedlak
IT Project Manager – software development (2022 r.) 12 000 zł 15 500 zł 19 000 zł TapTalent
Kierownik projektu – technologie informatyczne 7 000 zł 10 000 zł 14 000 zł Praca Money.pl
Head of Project Management (2022 r.) 19 500 zł 25 000 zł 30 000 zł TapTalent

Wynagrodzenie kierownika projektu – ubezpieczenia, finanse i bankowość

Stanowisko / branża Minimalne wynagrodzenie Średnie wynagrodzenie Maksymalne wynagrodzenie Źródło danych
Kierownik projektu – ubezpieczenia 7 000 zł 9 000 zł 11 500 zł Praca Money.pl
Kierownik Projektu –  bankowość i instytucje finansowe 14 000 zł 17 000 zł 20 000 zł Michael Page
Kierownik projektu – bankowość 8 500 zł 11 500 zł 15 000 zł Praca Money.pl

Wynagrodzenie kierownika projektu – nieruchomości i budownictwo

Stanowisko / branża Minimalne wynagrodzenie Średnie wynagrodzenie Maksymalne wynagrodzenie Źródło danych
Project Manager – nieruchomości 16 000 zł 20 500 zł 25 000 zł Michael Page
Senior Project Manager – nieruchomości 20 000 zł 26 000 zł 32 000 zł Michael Page
Junior Project Manager – nieruchomości 10 000 zł 12 500 zł 15 000 zł Michael Page
Kierownik projektu – budownictwo 15 000 zł 20 000 zł 30 000 zł Hays
Kierownik projektu – budownictwo 6 500 zł 9 000 zł 12 000 zł Praca Money.pl
Project Manager – przemysł budowlany i nieruchomości 7 500 zł 16 500 zł 25 500 zł Pensjometr

Wynagrodzenie kierownika projektu – produkcja i inżynieria

Stanowisko / branża Minimalne wynagrodzenie Średnie wynagrodzenie Maksymalne wynagrodzenie Źródło danych
Project Manager – produkcja 15 000 zł 21 500 zł 28 000 zł Michael Page
Project Manager – produkcja 15 000 zł 17 000 zł 21 000 zł Goldman Recruitment
Project Manager – inżynieria 10 500 zł 14 500 zł 21 500 zł TapTalent
Project Manager – produkcja i inżynieria  12 000 zł 16 000 zł 20 000 zł Hays

Data aktualizacji: 04.2024

 

Jak widzisz rozpiętość zarobków potrafi być naprawdę duża. Powyższe wyniki potwierdza też nasze doświadczenie. Zajmując się szkoleniami i doradztwem odwiedzamy wiele firm i regularnie stykamy się z sytuacjami, gdzie w dwóch zajmujących się podobnymi rzeczami przedsiębiorstwach z tego samego miasta, wynagrodzenia na tym samym stanowisku różnią się o kilka tysięcy. Dlatego właśnie tak ważny jest porządny research.

Jak pytać rekruterów o wynagrodzenie przed rozmową kwalifikacyjną? Przykłady

Dodatkowym źródłem wiedzy o poziomie wynagrodzenia są sami rekruterzy zapraszający przez LinkedIn do uczestnictwa w procesie zatrudnienia. Jeśli sami nie podadzą widełek od razu, wystarczy o nie zapytać. Poniżej kilka autentycznych rozmów z rekruterami z LinkedIn (po usunięciu danych personalnych).

Product Manager Position

Hi Przemyslaw,
I hope you’re well. I have seen your LinkedIn profile and believe you may be interested in a Product Owner position I am currently working on. I have attached the job description for you to have a look at. If this is something you may be interested in, please let me know, and we can arrange a call.

Hi [NAME] Thanks for reaching out. I am currently not looking after a position change. However, I might have a few friends I could tell about this offer. Can you tell a bit more of the company, location, compensation?
Przemek

Hi Przemyslaw, thank you for the response, The position is with a consultancy working with a household retail organization on a large Ecommerce project. The position is completely remote, and it’s offering 250 – 350 euros a day. Ideally, we are looking for a Product owner with e-commerce experience that has worked on some big projects. Thank you for your help.

Portfolio Manager / Head of PMO

Good evening Przemyslaw, Thank you very much for accepting my invite. I’m currently working on a mandate for an international fashion company in Berlin who are looking for a portfolio manager /Head of PMO for their Ecom department. Could you potentially consider a new role in Berlin?

Hi [NAME] Thank you for reaching out to me. I am happy with my position, however also curious on the position you mentioned. Is this a role that requires relocation to Berlin or a fully remote position? Could you also point out some of the most important information regarding salary brackets, if possible? Greetings

Good evening Przemek, The role would require a relocation to Berlin … is that a no go for you? A salary bracket is defined for this position and is EUR 350-400 per day.

Lead Product Owner

Panie Przemysławie
poszukuję Lead Product Ownera (3 osobowego zespołu PO) dla firmy z branży IT, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania dla segmentu medycznego. Miejsce: Kraków. Umowa: UOP lub B2B. Od jakiej kwoty wynagrodzenia byłby Pan skłonny rozpocząć rozmowy?
Pozdrawiam

No dobrze, wiesz już, jakie są ramy wynagrodzenia na stanowiskach, które Cię interesują. Zapisz sobie te informacje w tabelce. Co dalej? Teraz czeka Cię kolejny, mega ważny krok, a mianowicie ustalenie oczekiwanego poziomu wynagrodzenia.

Jak wyliczyć wynagrodzenie kierownika projektu?

Na wysokość paska wypłaty (albo faktury) ma wpływ:

 1. stanowisko,
 2. branża i oferowany w danym momencie poziom wynagrodzeń,
 3. forma umowy,
 4. ocena twojego profilu przez pracodawcę,
 5. trochę szczęścia,
 6. twoje umiejętności negocjacyjne.

W tym miejscu skupmy się na ostatnim punkcie, pamiętając, że dobre negocjacje zaczyna się od bardzo skrupulatnego przygotowania.

Po pierwsze odpowiedz sobie szczerze, jaka jest dla Ciebie satysfakcjonująca, ale i realistyczna, wysokość wypłaty. Uwzględnij wyżej wymienione warunki, wypisz kwotę netto (”na rękę”). Jeśli jesteś w dobrej sytuacji i masz pracę, którą lubisz, jest to wartość, która skłoniłaby Cię do jej zmiany. Miej z tyłu głowy widełki na to stanowisko. Im bliżej jesteś górnej granicy, tym trudniej będzie uzyskać oczekiwane wynagrodzenie. Na koniec dodaj 10% i odejmij 5% i zaokrąglij kwoty do pięciuset złotych – to będą twoje widełki. Warto mieć przygotowaną i kwotę, i widełki płacowe, aby dopasować się do wymagań procesu rekrutacyjnego. Nie zapomnij zapisać sobie tych liczb!

Warto pamiętać, że kwota, którą sobie wynegocjujemy na starcie będzie stanowiła punkt wyjścia do dalszych zmian wynagrodzenia. To w odniesieniu do niej będą wyliczane prowizje, bonusy i potencjalne podwyżki. Warto więc powalczyć, aby była ona jak najwyższa.

Po drugie, ustal sobie wartość minimalną, poniżej której nie zejdziesz. Policz koszty i sprecyzuj, jaki jest twój próg bólu, na który jesteś skłonny się zgodzić. Jak wyżej, zapisz sobie tę kwotę. Ale, ale, przecież jeśli nie mamy pracy albo trudności z jej zdobyciem, to czy nie powinniśmy się godzić na cokolwiek? Zaczepić się i szukać innej pracy? Otóż nie, bo niesie to negatywne konsekwencje dla obu stron. Zaczynając pracę za kasę dużo poniżej oczekiwań, będziesz musiał poświęcić czas na wdrożenie się, co zmniejszy Twoją energię do poszukiwania innej opcji. Może się okazać, że utkniesz w niej na dłużej coraz to bardziej sfrustrowany. Jest to również nieuczciwe wobec pracodawcy. Taka sytuacja jest dla niego stratą czasu i zainwestowanych pieniędzy na rekrutację.

Tym sposobem masz ustalony Twój przedział negocjacyjny, w którym będziesz się poruszał w trakcie rozmów z rekruterami.

Jak i kiedy rozmawiać o pieniądzach podczas rekrutacji?

Ważne jest, żeby być świadomym, że są praktycznie dwa etapy, kiedy jako kandydaci mamy wpływ na finanse: przy ustalaniu oczekiwań oraz podczas ofertowania. Z jakimi sytuacjami możemy się tutaj spotkać?

Czy masz znajomych w firmie, w której chcesz pracować?

Jeśli mamy znajomych w firmie, do której aplikujemy (sprawdź na LinkedIn), warto się z nimi skontaktować i wypytać co nieco na temat stanowiska i możliwego poziomu wynagrodzenia. Zdecydowanie pomoże nam to w ustaleniu oczekiwanej kwoty i być może jej skorygowaniu.

Kiedy rozmawiać na tematy wynagrodzenia?

Jeśli dostajemy zaproszenie do udziału w rekrutacji np. przez LinkedIn, to przedstawiciel firmy powinien podać warunki na początku rozmowy. Jeśli tak się nie stało, to możemy zapytać o szczegóły oferty i wynagrodzenia od razu. Z kolei, jeśli to my wysyłamy CV na ofertę pracy, to czekamy aż temat wynagrodzenia zostanie podniesiony przez potencjalnego pracodawcę. Nie zaczynamy rozmowy pytaniem o finanse, bo zostanie to odebrane bardzo negatywnie. Najczęściej to osoba z HRów pyta nas o oczekiwania finansowe podczas pierwszej rozmowy.

Jak reagować na pytanie o oczekiwania finansowe?

Przed rozmową warto spojrzeć jeszcze raz na Wasze notatki i przypomnieć sobie wysokość wynagrodzenia, jaką staracie się uzyskać. Powtórzcie sobie to w myśli (albo na głos) kilka razy, aby Wam to nie umknęło w stresie rozmowy. Po drugie, jeśli możecie, spróbujcie zapytać osobę kontaktującą się z Wami o widełki płacowe na stanowisko. Jest szansa, że dostaniecie odpowiedź, a Wam będzie łatwiej podać swoje oczekiwania.

Dziękuję za pytanie. Wiem, że oczekiwania finansowe są jednym z kluczowych elementów porównania, czy profil kandydata pokrywa się z oczekiwaniami. Przejrzałem w dostępnych raportach płacowych, jakie są ramy wynagrodzeń na to stanowisko. Niemniej jednak każda firma ma swoje własne widełki płacowe. Zależy mi kontynuowaniu rozmów kwalifikacyjnych i chciałbym uniknąć przypadkowego skreślenia z powodu podania niewłaściwej kwoty. Czy w takim razie mogliby państwo przybliżyć, jakie są widełki wynagrodzeń na to stanowisko?

Jeśli jednak przedstawiciel z firmy nalega na podanie oczekiwań, zróbmy to bez dalszego przeciągania, bo jest to po prostu nieprofesjonalne. Osobie z działu HR zależy na określeniu, czy mieścimy się w widełkach płacowych i ma ona na pewno sporo obowiązków na głowie. Szkoda marnować jej czas. Podajcie ustalone wcześniej widełki i zaznaczcie wyraźnie, czy chodzi o kwotę netto czy brutto oraz o jakiej formie wynagrodzenia rozmawiacie. Jestem za widełkami, bo zostawiacie sobie bardziej otwartą furtkę na późniejsze negocjacje podczas ofertowania, ale czasami HRy muszą dostać precyzyjną kwotę, bo tylko na to pozwala system.

Co jeśli oferowana kwota jest poniżej Twoich oczekiwań lub zaproponowałeś kwotę powyżej widełek?

Po to właśnie spędzałeś czas rozpoznając rynek, aby zminimalizować tego prawdopodobieństwo. Jeśli jednak to nastąpi i Twoje oczekiwania będą powyżej widełek przewidzianych na to stanowisko, możesz się o tym dowiedzieć lub nie. Czasem rekrutujący nie udzieli Ci żadnej odpowiedzi, bo sam musi się wcześniej skontaktować z managerem, do którego działu będzie prowadzona rekrutacja. Jeśli jednak dostaniesz odpowiedź, to albo możesz podziękować za dalszy udział w rekrutacji albo spróbować ponegocjować.

Dzień dobry. Dziękuje za informację / ofertę. Zaproponowana kwota jest poniżej widełek płacowych, jakie myślałem, że są na tym stanowisku. Zależy mi jednak na kontynuowaniu procesu rekrutacji. Czy jest w państwa możliwości, aby uzgodnić kwotę w wysokości XYZ? Wydaje mi się, że moje kwalifikacje i doświadczenie pozwalają to uzasadnić.

feedback

O co warto się zapytać poza wysokością wynagrodzenia?

Podstawową rzeczą są wszelkie dodatkowe korzyści pozapłacowe, jak dostęp do prywatnej opieki medycznej, karty benefit, oferowane szkolenia, itp. To wchodzi w skład oferty na stanowisko i nie podlega negocjacji wbrew temu, co twierdzą niektórzy doradcy. Dodatkowo zorientuj się, jak wygląda proces zmiany wynagrodzenia w czasie. Czy firma oferuje bonusy roczne (jeśli tak, to na jakich zasadach i po jakim czasie są dostępne dla nowych pracowników)? Czy i w jaki sposób jakaś część Twojej pensji będzie opierała się na prowizji za wyniki? Czy firma stosuje aktualizacje wynagrodzeń w cyklu rocznym? Kto decyduje o przyszłych podwyżkach?

Zawsze lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu.

Jeśli naprawdę spodobasz się na rozmowie, a Twój próg finansowego bólu będzie powyżej tego, co oferuje firma, może zdarzyć się, że rozmówcy zaczną kusić Cię atrakcyjnymi “100% pewnymi” bonusami. Pięciocyfrową kwartalną premią wypłacaną z zyku firmy, możliwością korzystania z lepszego niż w ofercie samochodu służbowego i wreszcie – bardzo powszechną – podwyżką zaraz po okresie próbnym.

Cztery słowa: nie idź na to.

Z bolesnego doświadczenia mojego, oraz wielu moich kolegów i koleżanek wiem, że niestety bardzo często okazuje się potem, że:

 • Firma zaczyna “akumulować kapitał pod inwestycje” i chwilowo przestaje wypłacać kwartalne premie.
 • Lepszy samochód ulega nieoczekiwanej awarii i brak do niego części zamiennych, więc dostajesz Fiata Pandę.
 • Podwyżka owszem, ale może jednak po roku, bo “nadal nie są pewni, czy sobie w pełni poradzisz”.

Rekrutujący są tylko ludźmi. I czasem obiecują w dobrej wierze coś, na co potem nie mają wpływu. Im bardziej spodoba im się Twoja kandydatura, tym bardziej będą chcieli cię jakoś skusić i zatrzymać. Pamiętaj – pewne jest tylko to, co w umowie.

Czy można negocjować złożoną ofertę?

To zależy od sytuacji i jakie były ustalenia na początku. Ale tak, jeśli rozmowa poszła Wam dobrze, pracodawca złożył Wam ofertę, a Wy czujecie, że chcecie powalczyć o więcej, to jest to dostępna opcja. Niemniej jednak, w tym miejscu nie powinniśmy negocjować więcej niż 5-10% od ustalonej wartości. W innym wypadku może to zostać potraktowane jako zachowanie nie fair i łamanie ustaleń.

Dziękuję bardzo za złożoną ofertę. Zależy mi bardzo tym stanowisku i chciałbym domknąć proces formalny jak najszybciej. Podczas wstępnych rozmów na temat oczekiwań płacowych rozmawialiśmy o widełkach oczekiwań i zależałoby mi, aby państwo rozważyli kwotę {XYZ}. Nie wiem, czy są państwo w stanie przychylić się do moich oczekiwań, ale byłbym wdzięczny za przyjrzenie się temu. Jestem przekonany, że włożę całą energię, umiejętności i motywację, aby byli państwo usatysfakcjonowani z wyboru mnie jako nowego członka zespołu.

Czym uzasadnisz swoje oczekiwania finansowe? Podstawą jakichkolwiek negocjacji jest dobre przygotowanie. Mam dla ciebie ćwiczenie. Spróbuj postawić się w roli potencjalnego pracodawcy i wyobrazić sobie, co mogłoby go przekonać do Twojej kandydatury? Które z Twoich doświadczeń, umiejętności mogą być dla niego atrakcyjne? Czego może oczekiwać od osoby na danym stanowisku? Wypisz sobie na kartce listę tych rzeczy i koniecznie znajdź przykłady, które mogą je zilustrować.

zdrowie psychiczneNie zawsze liczą się tylko pieniądze.

Artykuł dotyczy finansów i na tym się skupiamy. Chcemy jednak podkreślić, że – szczególnie jeśli jesteś już w sytuacji zarobków na poziomie (i wyżej) tych 6-7 tysięcy na ręke – warto pamiętać, że pieniądze nie powinny być jedynym czynnikiem wyboru przyszłego pracodawcy. W Krakowie, w którym pracuje większość naszej ekipy, znana była przed laty pewna firma, która systematycznie płaciła PMom 10-15% powyżej rynku. A jednak pracy tam nie polecilibyśmy absolutnie nikomu. Pamiętaj, że czasem to, co zyskasz dziś dzięki wyższej pensji, możesz musieć wydać później z nawiązką na leczenie wrzodów, bezsenności i wizyty u psychoterapeuty.

A kiedy… nie negocjować wynagrodzenia?

Jeśli właśnie się przekwalifikowujesz. Czyli to Twoje pierwsze project managerskie stanowisko albo zmieniasz branżę – warto oczywiście zrobić cały opisany wyżej research, ale wykazać się elastycznością i pragmatyzmem.

Jedna z naszych klientek (z którą odbywaliśmy konsultacje w pakiecie z kursem online) była w sytuacji, gdzie udało jej się w niewielkim mieście dostać na swoje pierwsze w życiu stanowisko project managera. Płaca była mocno średnia, warunki również (sporo stresu), ale nie poradziliśmy jej by natychmiast odeszła, bo to patologia (chociaż z naszej wielkomiejskiej perspektywy osób z kilkunastoletnim doświadczeniem trochę to tak brzmiało). Upewniliśmy się, że nie ma tam mowy o jakichś skrajnych zachowaniach typu mobbing (nie było) i poradziliśmy aby dotrwała do pełnego roku na tym stanowisku. Dodaliśmy, że dobrze aby starała się tam zdobyć jak najwięcej różnorodnego doświadczenia angażując się w różne obszary działania firmy, a po kilku miesiącach takiego “wykazywania” spróbowała poprosić przynajmniej o kilkaset złotych podwyżki. Udało się, pensja przestała być tak bardzo głodowa, a świadomość tego, że z każdym miesiącem wartość jej CV rośnie, bardzo pomogła w planowaniu kolejnych kroków w karierze.

Czasami warto przez jakiś czas “zapłacić frycowe”, aby potem – dzięki lepszemu CV i możliwości pochwalenia się na rozmowie realnym doświadczeniem – mieć lepszą pozycję negocjacyjną w kolejnej firmie. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy pierwszy raz zostajesz project managerem, ale i np. kiedy z project managera pierwszy raz stajesz się szefem produkcji.

Podsumowując

Warto powalczyć o dobre wynagrodzenie i podejść do tego systematycznie. Poniżej krótka lista pytań pomocniczych:

 • Jakie stanowiska Cię interesują?
 • Jakie są widełki płacowe na poszukiwane stanowiska?
 • Jaka jest Twoja satysfakcjonująca kwota / widełki wynagrodzenia (w zależności od stanowiska)?
 • Jaki jest Twój próg bólu? Minimalna kwota, na jaką się zgodzisz?
 • Jakie są elementy wchodzące w skład wynagrodzenia? Prowizje, bonusy roczne, udziały w akcjach? Jak wygląda polityka firmy w stosunku do ich zmiany? Kto jest odpowiedzialny za proces wynagrodzeń?
 • Jakie są argumenty, którymi możesz uzasadnić swoje oczekiwania finansowe?

Powodzenia w negocjowaniu!

 

przemek surma zero bsAutor tekstu:
Przemek Surma – trener, zrekrtutował dziesiątki Project Managerów do swoich zespołów.

 


Poznaj Podstawy zarządzania projektami, bez bullshitu

NASZ AUTORSKI KURS ONLINE: dwanaście lekkostrawnych lekcji, przykłady, materiały dodatkowe, całość zakończona certyfikatem

Zobacz i kup z gwarancją satysfakcji